The Nest 43: Başarılı Bir Emzirme için Laktasyonel Mastitin Önlenmesi

Editör(ler): Ryan, Purandare, McGuire, Hurtado, Fores-Quijano. / 43. / 43

Mastit emziren annede en sık karşılaşılan sorunlardan biridir ve sıklıkla emzirmeyi bırakma nedenidir. Son on yılda artan kanıtlar, insan sütü mikrobiyotasının ve değişikliklerinin bir mastitis görünümünde bir rol olduğunu göstermektedir. Bu yayın, probiyotiklerin rolü de dahil olmak üzere sadece mastitisin önlenmesi ile ilgili pratik hususları dikkate almamaktadır.

İlgili Makaleler

Mastitin Epidemiyolojisi

Yazar(lar): Gillian A. Ryan and Chittaranjan N. Purandare

Emzirme annenin en sık karşılaştığı sorunlardan biri mastitisdir. Yaygınlık, bir popülasyondan diğerine değişiklik gösterir, ancak% 30'a varan oranlara ulaşabilir. Komplikasyonlar ortaya çıkabilse de, uygun şekilde tedavi edildiğinde ve yeterli destek ve eğitim sağlandığında, emzirmeye devam edilebilir.

Anne Sütü Mikrobiyomu - Bebek Beslenmesinde Önemli Bir Dönüm Noktası

Yazar(lar): Michelle McGuire

Prof. Michelle McGuire, bu makalede anne sütü mikrobiyomu imzalarındaki maternal diyet ve sağlık ve antibiyotik kullanımı gibi farklı faktörlere göre değişiklik olduğunu vurgulamaktadır. Ayrıca, anne sütünün mikrobiyomunun kökenini ve bunun anne ve bebek sağlığı üzerindeki potansiyel etkisini daha iyi anlamak için daha fazla araştırma yapılması gerektiği de tartışılmaktadır.

Mastit Önleme Stratejileri

Yazar(lar): María Eugenia Flores-Quijano

Bu makalede, kadınların bağışıklık sistemini ve süt mikrobiyotasını korumak için genel öneriler içeren mastitis önleme stratejileri tartışılmaktadır. Ayrıca, emzirme konseylerinin yeterli laktasyon uygulamaları üzerindeki önemli rolünü ve mastit riskini azaltmada doğru emzirme tekniklerini de beraberinde getirir.