Yayınlar

Burada erken bebek beslenmesi, alerjiler ve beslenme, sporcu beslenmesi, yutma zorluğu veya kritik rahatsızlıklar gibi hastalık durumlarında beslenme gibi en güncel beslenme konuları hakkında ücretsiz olarak indirilebileceğiniz yayınları bulabilirsiniz. 3000 makalenin tamamı, aradığınız özel bilgiyi bulmanızı kolaylaştırmak adına kategorilere ayrılmıştır. Referansınız yoksa arama işlevimizi de kullanabilirsiniz.

Sponsorluk Açıklaması: Yayınların, programların, konferansların, eğitim kaynaklarının ve bu web sitesinde yer alan diğer içeriklerin çoğu, Nestlé Beslenme Enstitüsü ve Nestlé bağlı kuruluşları tarafından finanse edilmiş ve/veya hazırlanmıştır.

En Son Yayınlar

The Nest 42: Anne Sütü: Doğayı Anlamada Değişim

Tem 17, 2018, 14:12 ÖS
Nest'in bu sayısı, insan sütünde oligosakaritler ve peptitler ve proteazlar olmak üzere 2 önemli kavram ve bunların ikisinin de insan sütünde nasıl evrimleştiğini bir araya getiriyor.
J. Bruce German, S. Austin, N. Sprenger.
Volume :
Issue : 42
Publication external link :
Publication custom url :
Publication custom text :
Benefit platform key content : No
Publication release date :

The Nest konusu, insan sütünde oligosakaritler ve peptidler ve proteazlar olmak üzere 2 önemli kavram ve insan sütündeki her ikisinin de nasıl geliştiğini bir araya getiriyor:

Nestlé Araştırma Merkezi'nden Sean Austin ve Norbert Sprenger, insan sütü oligosakkaritlerinin, laktasyon sırasında bireyler arasında nasıl bir farklılık gösterdiğini tartışıyor;

California Üniversitesi'nden Bruce German 2 makalesinde insan sütünün evrimini basit proteinler olarak değil, proteinler ve proteaz enzimlerinin bir kombinasyonu olarak tanımlamaktadır. İnsan sütünün proteolizinin nasıl gerçekleştiği ve başladığı yer gibi konulara ve ayrıca insan sütü sindirimi ve bebek beslenmesi üzerindeki etkilerine yaklaşır.

primary nutrition topics :
  • Bağırsak Mikrobiyotası
  • Gebelik ve Emzirme
secondary nutrition topics :
Target audience :
Flex category :
3 3 The Nest_vol 42_TR_05
Related serie : Nest
Related event(s)